Odebírat
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Asharak) RP (27.6.2026 20:32)
|
reagovat
|
Škoda když si zrovna v poli ve vlaku co tam nabral 90 minut no |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(101011001) R (27.6.2026 18:18)
|
reagovat
|
|
[budejovickybudvar.cz] |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(chrchel) (27.6.2026 17:28)
|
reagovat
|
|
No technicky. Ve strojírenství slouží čep k pohyblivému spojení součástí. V truhlařině zase k nerozebiratelnému spojení součástí. A čep u dřevěných sudů byl funkčně zase něco úplně jiného. V moderních výčepních zařízeních je sice spousta různých spojení, ale žádné nepřipomíná čep používaný v éře dřevěných sudů. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Já Ámos ) (27.6.2026 16:02)
|
reagovat
|
|
Čep byl původně špičatý kolík zaražený do díry v sudu. Pak tam začaly dávat dřevěnou zátku a ji se také říká čep.
Tu zátku pak vyrážely dutým kolíkem, neboli překvapivě čepem.
Technicky je čep kolík co spojuje dva materiály a v pípě je jich hned několik
A pivo můžem klidně čepovat I točit, Češi tomu rozumí a Slováci taky, i když se nás nevím proč snaží opravovat.
Ještě že neříkáme rozlévané, jako anglicky mluvící. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Peter .) RP (27.6.2026 15:15)
|
reagovat
|
|
chrchel) Naši starí rodičia onikali, ty si mykáš ty argumentačná núdza so samomluvou. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(nornik) RP (27.6.2026 13:43)
|
reagovat
|
|
Regionova na elektrifikovaný trati? Úplně paráda! |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(chrchel) (27.6.2026 10:50)
|
reagovat
|
|
Takhle řešíš argumentační nouzi? |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Peter .) RP (27.6.2026 10:34)
|
reagovat
|
|
chrchel) Prečo si mykáš, a dokonca pri vlastnom oslovení? |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(chrchel) (27.6.2026 10:02)
|
reagovat
|
|
Peter: A na kolejích se občas objeví atrakce v podobě historické parní lokomotivy. Takže vždycky když pojdeme vlakem, tak budeme používat historické "pojedeme párou". A budeme kňučet pokaždé, když si někdo dovolí použít jiné označení. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(masturbator3000) (27.6.2026 9:16)
|
reagovat
|
|
LigaEight: Mně zase drásá oči to tvoje použití "mě" ve třetím pádu. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Peter .) RP (27.6.2026 9:08)
|
reagovat
|
|
lidumil ) Ahoj fekete. On zomrel po tom ako sa dozvedel v ktorej časti jeho chlieva si šukal? |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(lidumil Andrej Babič) (27.6.2026 7:59)
|
reagovat
|
|
Peter je chudáček, starej dementní, zlej bolševik. Měli jsme takového v práci, už umřel a je klid. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Carl C.C C9) (27.6.2026 7:50)
|
reagovat
|
Kníkale - ty tu kladeš otázky sám na sebe? Daková rafinovaná diverze |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Mck) (27.6.2026 7:15)
|
reagovat
|
|
Tiše závidím těm, co mají nádraží s hospodou. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Peter .) RP (27.6.2026 6:57)
|
reagovat
|
|
chrchel) Ty si asi ešte nebol na Október feste, tam sa aj čapuje z drevených sudov ty motovidlo točidlo. Ale musel by si ísť do civilizácie čo je pre teba neprekonateľný problém. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(this0ne) RP (27.6.2026 3:07)
|
reagovat
|
|
Sice se to nerymuje ale smysl to dava. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Carl C.C C9) (26.6.2026 23:17)
|
reagovat
|
|
Tady pracoval ten kníkalův nádražák? |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(trada) (26.6.2026 23:07)
|
reagovat
|
|
to zname tyhle pasti, pak je strih - o 3 vlaky pozdeji - jede posledni - panove zavirame |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(aj bača) (26.6.2026 22:58)
|
reagovat
|
|
Jasně ovcomrde. Dej si místo točenýho Radegasta čepovanýho Kamzíka. To si fakt pomůžeš. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Jawohl ja) (26.6.2026 22:41)
|
reagovat
|
|
Kurwa točí sa kolotoč! Pivo sa čapuje. Jáj, to je Radegast? Tak ten si môžete točiť koľko chcete. Fuj. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(chrchel) (26.6.2026 22:35)
|
reagovat
|
|
Ono se to slovo sice jakože ustálilo, jenže ve skutečnosti se pivo nečepuje. Čepovalo se naposledy v éře dřevěnejch sudů. Čep byl jednoduchej kohout, kterej se vrazil do sudu a pivo vytékalo přímo ze sudu samospádem. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(miko) RP (26.6.2026 22:28)
|
reagovat
|
|
nechlemtej pivo usima, nebude ti je trhat |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(LigaEight) (26.6.2026 22:23)
|
reagovat
|
|
Točený? Snad "čepovaný pivo" ne? Takhle se to ustálilo hostoricky. Mě to trhá uši |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(101011001) R (26.6.2026 21:51)
|
reagovat
|
|
V mluvený čestině se i/y nerozlišuje, přečti si to nahlas. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(Rada) (26.6.2026 21:44)
|
reagovat
|
|
kdyz JE vlacek zpozdenY.... jinak se to nerymuje.... |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(anonykrysa) R (26.6.2026 21:41)
|
reagovat
|
|
On neni mental, on je korunovanej debil. |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(masturbator3000) (26.6.2026 21:39)
|
reagovat
|
|
edrth: A nikdo nic. Napadlo te nekdy, ze ses proste jenom mental? |
|
|
Obrázek 'Rada z nadrazky'
(edrth) (26.6.2026 21:26)
|
reagovat
|
|
Kňučení o Braníku z PETky za 3...2...1.... |
|