Odebírat
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(T..) (26.6.2026 8:47)
|
reagovat
|
|
tohle platí, pokud je kritický nedostatek benzinu. Což, protože se jedná o alegorii, je. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(1337) (25.6.2026 19:03)
|
reagovat
|
|
raketak: retardovaný si asi ty, ak si ešte nepochopil. Neviem, či je to pohoda, ale celkom určite je to riziko podnikania (a investovania). Ak tomu nerozumieš, musíš si zarábať inak. A nesadať na lep gaunerom ako je Musk. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(raketak) (25.6.2026 18:57)
|
reagovat
|
take retardovane prirovnanie som este nevidel .... musk twitne a ludia pridu o miliony a to je akoze pohoda |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(1337) (25.6.2026 18:02)
|
reagovat
|
Dr.Str.: kam sa mám odsťahovať, do západnej Európy, Kanady, Austrálie...? Ďakujem za radu, veľmi rád tam pôjdem. Ak tu u nás boľševický zlodej Ficko ešte raz vyhrá voľby, tak sa sťahujem. Už som dokonca spravil v tej veci nejaké kroky... Ešte raz vďaka za radu, bez teba by mi to nikdy nenapadlo. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Dr.Str.) RP (25.6.2026 17:00)
|
reagovat
|
|
(1337) Tak se tam odstěhuj, když je to tam lepší. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(1337) (25.6.2026 16:22)
|
reagovat
|
Dr.Str Ani nevieš, ako si trafil. V krajinách, kde komunisti nikdy nedojebali morálku a hodnoty spoločnosti, je ten kapitalizmus naozaj oveľa lepší. Nie je tam tak veľa korupcie, debility spôsobenej zanedbaným školstvom a desaťročiami tupej indoktrinácie, ani sebectva a spoločenskej nedôvery. Akurát že toto nie je žiadna "libtardí ideologie", to sú fakty, ty fašistický kokot. Nazývať fakty "libtardí ideologií" je typickým znakom fašistických zmrdov. Môžeš kňučať ďalej |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Dr.Str.) RP (25.6.2026 16:10)
|
reagovat
|
|
Plně to odpovídá libtardí ideologii: Kdyby neexistoval komunismus, kapitalismus by byl lepší. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(mmntklic) (25.6.2026 13:58)
|
reagovat
|
|
To už sem fakt chodí jen rudozelení komouši, že má obrázek víc zápornejch hlasů než kladnejch? Kam ta společnost spadla tvl. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(1337) (25.6.2026 10:23)
|
reagovat
|
|
A inak, podpisujem sa pod to, čo napísal Utlouk. Zhrnul by som to tak, že ľuďom vadia veľké sociálne rozdiely, zdá sa im nespravodlivé, že niekto má strašne veľa a väčšina nemá, ale fakt je ten, že systém (kapitalizmus), ktorý takéto obrovské rozdiely umožňuje, zároveň robí bohatšími aj tých "chudobných". Akýkoľvek pokus o zglajchšaltovanie rozdielov v bohatstve by ochudobnil všetkých. Ako za socializmu - nebolo milionárov, ale všetci sme boli na tom výrazne horšie, ako teraz. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(1337) (25.6.2026 10:13)
|
reagovat
|
|
JM: v našom daňovom systéme práveže tí trochu bohatší (nie milionári, proste stredná trieda) platia na sociálne dávky a platy štátnym zamestnancom. Takže je to opačne. Prakticky všetky naše dane idú na obsluhu štátneho dlhu (tretina), dôchodky a sociálne transfery (tretina) a zvyšok na štátnych zamestnancov. To, že naša "sociálna" vláda zvýšila dane chudobe a naopak znížila dane z dividend, čo je typický príjem milionárov, nie je chyba kapitalizmu či trhu, ale kokotov zo SmerohlasSNS. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Utlouk) (25.6.2026 10:01)
|
reagovat
|
|
...že všechny krámy byly v té době v těch zemích úplně vymetené, nebylo tam co koupit k jídlu. Hladové rumunské děti žebrali od nás, turistů z ČSSR, jídlo. A to je moje osobní zkušenost, pokud by někdo chtěl držkovat. Takže obě části obrázku jsou nepravdivé, když pomineme fakt, že jde o ironii. Podtrženo, sečteno: kdyby nebylo miliardářů, ergo kapitalismu, my všichni bychom byli mnohem chudší. A to platí navzdory tomu, že Musk a mnozí další superbohatí lidé jsou obyčejní fašouni a hajzlové. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(JM) RP (25.6.2026 9:59)
|
reagovat
|
|
Pidi autíčko nemusí odovzdávať svoj výkon silnejšiemu autu. Čo sa o našom "daňovom systéme" povedať nedá. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Utlouk) (25.6.2026 9:54)
|
reagovat
|
|
no-X blbost. Protože tím předpokládáš neměnný koláč, který bys chtěl dělit. Avšak tak tomu není - mnozí z těch miliardářů napekli hafo dalších koláčů a proto jsou miliardáři. Kdyby nebylo podnikatelů, lidstvo jako celek by bylo mnohem chudší. Kdybys rozdělil ty jejich firmy a další majetek lidem, kteří s tím neumějí hospodařit, jsme jako lidstvo za pár let zpátky v 16. století. Nebo minimálně v socialismu. Pokud někdo nebyl koncem 80. let v ZSSR nebo v Rumunsku, tak možná neví, že všechny krámy byly v |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(no-X) RP (25.6.2026 9:36)
|
reagovat
|
|
Euroobcan0: U auta relativně, u člověka nemusí. Zatímco souhrnná rychlost všech aut na světě není nijak konkrétně omezena, souhrnné bohatství je omezeno hodnotou majetku / zdrojů (statků) na zemi. Pokud 10 % lidí vlastní téměř 80 % světového majetku, pak je prostým matematickým faktem, že by jejich eliminace umožnila zvýšit absolutní (nikoli jen relativní) majetek zbývajícím 90 %. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Pepee) R (25.6.2026 9:29)
|
reagovat
|
to je ale dementni prirovnani, level tupy dezolat |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(nornik) RP (25.6.2026 9:18)
|
reagovat
|
|
Určitě si koupil akcie Tesly a SpaceX ...co kdyby |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Euroobcan0) (25.6.2026 9:15)
|
reagovat
|
|
Oboji je pravdive, ale pouze relativne, statisticky. |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Psi chlup is v prestrojeni 2) (25.6.2026 8:44)
|
reagovat
|
|
nekde nekdo na svete pomlouval milionare? Uploader hned prispechal je branit! |
|
|
Obrázek 'Mr Spock would not approve'
(Cuguu) (25.6.2026 8:35)
|
reagovat
|
|
Nie? Autor ma 12 rokov? |
|