Odebírat
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Soudruh kapitán Pávek) (1.6.2026 13:29)
|
reagovat
|
|
Kalda: Mně to divné přišlo a proto jsem je jakožto vůdce opozice napráskal do Bruselu. Čest práci, soudruzi! |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Kalda) R (1.6.2026 13:17)
|
reagovat
|
a nikomu neprislo divny ze maj v popisku 13litrovy..., a u obrazku pak 2.64gal/10L a nakonec tim naplnej 21 sklenic |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Václav Havel) (31.5.2026 21:21)
|
reagovat
|
|
Za ty prachy mám pivo tak na měsíc. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(.) RP (30.5.2026 7:47)
|
reagovat
|
za tie prachy mas pivo ake len chces na rok/roky |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Infiniti-1) (29.5.2026 21:45)
|
reagovat
|
"Dostaň to" v sobotu, ještě to tak! |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Woyta) RP (29.5.2026 21:22)
|
reagovat
|
|
Kolega taky vaří. Akorát už přešel na větší a lépe řešené varny. U tech levných je problém rovnoměrnou teplotou. Chlazení je oser čistit atd. S nákupem kolony bejvá veselo. Na firmu se koupila jedna pro destilaci vody. Krátce na to přijeli celnící (prodejce má povinost nahlásit to celníkům) a nakonec musela se vracet, protože by jsme museli mít licenci na výrobu lihu atd. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Peter .) RP (29.5.2026 21:17)
|
reagovat
|
|
xoxolek) Tak si uvar sládkovu limonádu, alebo vineu. Ani kvasiť to nemusíš, stačí to prehnať cez Soda Steam a zafľaškovať. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(xbolek) RP (29.5.2026 19:44)
|
reagovat
|
@miko: v tom je ten trik a obtiznost. Uvarit to dobry. Birell bych nevaril. Challenge zacina uz sehnanim kvasnic LA-01, ktere se u nas prodavaji po pul kile, kdyz na varku 25l si vystacis s 11g. Se slabym telem udelej pitne pivo. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(miko) RP (29.5.2026 19:28)
|
reagovat
|
xbolek: varit nealko pivo, ci vino prijde jako chovat kravu, co dava sojovy maso ale ok, kdo chce, at to dela. jinak vicemene souhlas. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(xbolek) RP (29.5.2026 18:58)
|
reagovat
|
@miko: jasne, odladit klobasu receptem a postupem, aby se to povedlo jak chces urcite potrebuje nejaky um. Problem YT a FB je, ze i v dobre vire spousta lidi radi uplne blbosti, protoze "se to tak vzdycky delalo" nebo "nekdo to tvdil". Tech kroku a moznosti to zkazit je u piva vic, stale si dovolim tvrdit, ze je to tezsi. V zjednodusene stupnici od nejjednodussich: svrchnak, lezak, nealko. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Old man) (29.5.2026 18:32)
|
reagovat
|
|
Mají tam i palírnu pod názvem destilační přístroj na bylinky.
Chvíli jsem o ní uvažoval, ale už tak moc chlastám a tvrdýmu se radši vyhnu. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(miko) RP (29.5.2026 18:22)
|
reagovat
|
|
mam hodne kamosu, co si zacali doma varit. orpavdu to neni o prachach, nebo ze si doma uvaris levneji. mne bavi u nich to zaniceni, i to, ze kazda varka je proste jina. kazdy z nich ma mirne odlisnou recepturu, technologii, postupy. dat si s nima to jedno dve jejich pivka je na hodiny povidani si o vsem moznym. ten lidsky faktor tam hraje dulezitou roli. ... BTW: dobrou klobasku taky neudelas podle navodu z YT ani za tyden, ani za mesic) |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Soudruh kapitán Pávek) (29.5.2026 18:19)
|
reagovat
|
|
Heil PoSSelt! Při výrobě piva vzniká obrovské množství CO2 .Zaražte to, všichni tu shoříme! |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(xbolek) RP (29.5.2026 18:17)
|
reagovat
|
|
Jsem domovarnik. Pivo si varim z krize stredniho veku, naucit se varit pivo je velka disciplina (vyroba klobas je jedno odpoledne i podle YT, pivo rozhodne ne), muzu zkouset svoje recepty, bavit se s lidma se stejnym konickem... Kvuli penezum se to vubec nevyplati. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(anonykrysa) R (29.5.2026 15:00)
|
reagovat
|
|
Pivovar z 304ky? No jako lepší než drátem do oka, ale asi bych volil kvalitnější slitinu. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(nornik) RP (29.5.2026 14:51)
|
reagovat
|
|
Deset piv za 1500 eur? To je pro lidi co se chodí opit nekam na Staromák? |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Joker) (29.5.2026 14:50)
|
reagovat
|
|
Jakou může tohle mít cílovou skupinu? Obvykle jsou 2 důvody pro to si něco vyrábět sám: Buď to vyjde levněji než si to koupit, nebo do toho chci dát to řemeslo a vyrobit si to sám. Tady nevidím ani jedno. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(Peter .) RP (29.5.2026 14:45)
|
reagovat
|
|
Ak to kvasí v tej mašine 2 týždne, tak mu s jednou mašinou vychádza jedno pivo denne. A to sa oplatí. |
|
|
Obrázek 'a pivovary nebudou mit co zrat'
(_Lečo_) (29.5.2026 14:21)
|
reagovat
|
|
Share beer, Share life, Share wife |
|