Strana 2/2.
Odebírat
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Carl C.C C 8) (28.5.2026 9:08)
|
reagovat
|
|
Luza zase resi sve problemy... Heil Hitler! |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(klatom) RP (28.5.2026 8:53)
|
reagovat
|
|
Já mám splátku 45 a taky to jde.
Doporučení pro kohokoli: začnete co nejdřív, klidně s malým bytem, není to na doživotí. Ten byt nebo dům na doživotí může být ten druhý - protože pokud nejste úplné lemry, tak se výplata zvětšuje, ten první doplatíte předčasně a s ním pak dosáhnete na pořádné bydlení. Jde to. BTW děti mám doma dvě, jedno čerstvě plnoleté, a manželka nikdy moc nevydělávala. A i tak to jde. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Psi chlup is v prestrojeni) (28.5.2026 8:40)
|
reagovat
|
|
carl je kokot, ale s tema prazdnejam bytama se neplete. U nas na vsi, situace s bytovou vystavbou: Nice se nestavi a az se postavi, okamzite vsechnybyty skoupi mistni podnikatele, ktere neumi investovat jinak nez do koupe bytu, kterej je pak prazdnej, protoze ho drzi pro sve 10 lete deti, nebo buhviproc tam nikoho neubytuji. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Dylin) (28.5.2026 8:31)
|
reagovat
|
|
Já mám třeba splátku 7000 a s celkovým provozem domu to bylo 17 000 a když mi žena odešla na mateřskou, tak jsem měl dost sevřenou prdel a nemohl jsem si kupovat kaviár každý den, což mě sralo. Takže, kdo dává víc jak 30 měsíčně na splátku, tak pochybuju, že bude mít někdy děti. Nezávidim dnešním lidem, co do toho jdou a ještě si za takovou raketu koupi takovou píčovinu, jako je byt. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(lihový ekonom) (28.5.2026 8:22)
|
reagovat
|
|
al5249: Horizont 5 let je problém, růst mezd se ještě tak neprojeví a konec fixace a skok úroků z 2 na 5% to může pěkně zabít, jak se mnohým v době nedávné stalo. Ale s delším horizontem máš pravdu - šel jsem s bytem na krev, za splátku + "inkaso" jsem uvalil celou vejplatu, žil jsem ve "studentským" nájmu z toho, co mi zaplatili nájemníci za můj byt, no a když jsem po 17 letech doplácel, tak splátka byla míň než třetina vejplaty, a to nemám žádnej karierní postup neb mě ty sračky zač se povyšuje nebaví. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Carl C.C C8) (28.5.2026 8:20)
|
reagovat
|
|
nornik 6:40 - Mýtus? V naší nové bytovce jsou prázdné 2 byty, to jest 25 %. Ve vedlejší taky nové svítí pravidelně 50 % oken. Chtěl bych ten mýtus vidět. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Carl C.C C7.) (28.5.2026 8:18)
|
reagovat
|
|
Pokud nejsem schopnej ušetřit ani 30k měsíčně na hypotéku, tak nemůžu brečet, že nemám na byt. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(al5249) RP (28.5.2026 8:00)
|
reagovat
|
|
Dylino, drtiva vetsina lidi si muze vsadit, ze nebude mit za pet let stejnou mzdu, ale zaroven to bude v drtive vetsine pripadu mzda vyssi. A za 30 let lze predpokladat, ze to co clovek dnes vnima jako velikou splatku, budou spise drobne, kterere zvladne splacet, i kdyz uz na stara kolena bude treba muset vzit horsi praci. Kdyz dnes mluvis s nekym, kdo splaci hypoteku z pred 20 let, tak jsou to z dnesniho pohledu usmevne castky, ktere ti lide davaji levou zadni, pritom tehdy meli strach jak to daji. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(quido.speedy) RP (28.5.2026 7:31)
|
reagovat
|
|
Splatka 30k je spis zazrak. Byt s decakem stoji 12M, kdyz si 10 pujcis, pri 4% je splatka 50k za 68m 3kkkralikarnu. A to uz to neni 5.5% jako v 2024 |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Špunt) (28.5.2026 7:28)
|
reagovat
|
Hey lyďy klyd, mame fe fláďe borce z tlouholetou pragcý z potňykáňým z realytama, Jyntřycha Raychla, tento narofná |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Psi chlup is v prestrojeni) (28.5.2026 7:25)
|
reagovat
|
|
asew: nummer 2, je docela trefna poznamka. Ale nehazel bych to jen na poslanece agrofertu a SPD, ale je to tak napric politickym spektrem. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(asew4) (28.5.2026 7:12)
|
reagovat
|
|
Stačí 2 jednoduché věci a volných bytů budou 3 prdele. 1) stavební řízení do 14 dnů. 2) možnost okamžitě vykopnout neplatícího nájemníka. Ale poslancům za agrofert a SPD dost nevyhovuje že cena bydlení spadne, když se živí nákupem investičních bytů a provozem předražených ubytoven, takže se zas jen budou zavádět nesmyslné programy na podporu bydlení, ale problém se řešit nebude. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Dylin) (28.5.2026 7:01)
|
reagovat
|
|
A v čem nemá pravdu? Už teď nechápu, jak někdo zvládá hypotéku 29 000 na 30 let. Já bych si nevsadil, že budu ve stejné práci za stejnou výplatu 5 let a ne 30. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(nornik) RP (28.5.2026 6:40)
|
reagovat
|
|
Ty prazdny byty je mytus... betsinou to jsou jednotky na rekonstrukci. Treba PSN cekw na stavebni povolrni pres rok, aby mohli udelat reko baraku se 100 jednotkami ...reko. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(al5249) RP (28.5.2026 6:36)
|
reagovat
|
|
To si jednou Pirati ubalili fakt kvalitniho jointa a vymysleli, ze se byty kupuji, aby se drzeli prazdne, plati se naklady a plne spoleha na to, ze se jednou v budoucnu realizuje zisk pri prodeji. Uznavam, ze 3-4 % vynosu najmu v Praze jsou celkem malo, ale jsem si temer jist, ze to neni nic, co by trochu racionalni investor nechal jen tak plavat. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(miko) RP (28.5.2026 6:28)
|
reagovat
|
|
co se zas buresovi nepovedlo, ze se odvadi pozornost? |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Špunt) (28.5.2026 6:24)
|
reagovat
|
Krazney popyz bayneho nepřytele tesolatu, lyptarda opecneho, žkota yen šeho ježtě ňygdy ňygdo nevyďel, asy yako plochozem |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(agg) RP (28.5.2026 6:23)
|
reagovat
|
|
Praskne to až stát vytvoří takové podmínky, při kterých se nevyplatí kupovat a držet prázdné byty. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtard obecný) (28.5.2026 6:20)
|
reagovat
|
|
Je to Pan Novinář. A ti maji vždy pravdu. Propad tedy určitě přijde. Bydlím tedy u maminky, piju sójové latté a volím Topku. Jo...a honím si ho u plakátu pana Mináře. Na Letné mi ho dokonce podepsal. Slava Ukraini. Pan prezident musí na zasedání Nato. Babiš je populista. Svobodná Palestina! Ať žije Green Deal a neoddělitelné uzávěry. Refugees Welcome! Více mešit do Česka! |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Špunt) (28.5.2026 6:16)
|
reagovat
|
Fšag počkeyte, aš sačne po fálce ocun desokolaboractva do ruzzakova |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(al5249) RP (28.5.2026 6:10)
|
reagovat
|
|
Pekny narust, jestli se dobre divam, tak to vicemene odpovida cene noveho bytu na zacatku roku 2017 a dnes se bavime velmi priblizne o 180 tisicich. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(nornik) RP (28.5.2026 5:59)
|
reagovat
|
|
No... bez cca 200-300k Ukrajinců navic bychom tu uz byli v slusnym populačním propadu a mimo velký města by sly ceny docela dolů. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(ekšly) (28.5.2026 5:52)
|
reagovat
|
|
A to si vemte, že tato novinářská kurva píše pro Reflex do dnešního dne. A pak se všichni diví, že někdo nazve novináře žumpou. |
|
Strana 2/2.