VPS  |  Domény


Nalezeno 12 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Sedmdesátšest:
   


Odebírat

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (The other guy) (1.7.2020 7:02) reagovat
že ji rodiče učili lásku k její vlasti? nevidané a skandalní..

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (brnonymousR (30.6.2020 21:26) reagovat
To mi pripomina, jak jsme se v Nemcine museli ucit nejen vsechny staty, ale kazdy z nas si pripravoval prezentaci o dominantach sveho prideleneho statu. Mesta, reky, hory, zajimavosti... Neni nad ucitelku z Drazdan, kterou jeji rodice vychovali v ucte k tisicilete risi.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (///) (30.6.2020 20:56) reagovat
Ono je sice sranda sledovat, jak se hádáte, ale jistou nápovědou by vám v rámci EU mohla být třeba klasifikace NUTS. https://en.wikipedia.org/wiki/Nomenclature_of_Territorial_Units_for_Statistics

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (kňouký) (30.6.2020 19:50) reagovat
The other guy: zatím, co státy v USA jsme museli znát už na gymnáziu, ani na geoinformatice vš jsme neřešili Německo podle států. Územní vývoj Německa byl velmi složitý a současné spolkové země jsou často slepence původních státečků včetně názvů. Proč to řešit. Ústavu v 2015 neřešilo Německo, neřeším ji též, ale ok, nešťastný příklad.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (The other guy) (30.6.2020 15:37) reagovat
Fňýk: jistě, na jedné misce vah máme ustavu a zákony spolkové republiky něměcko a na druhé je tvůj dojem, co asi vyhraje? S tim rozdělovaním to bylo trochu složitější než poposuješ, byl snad nějaký spolkový stát který s tim nesouhlasil vůbec? ale i tak, použít jednu jedinou věc na to aby jsi dokazal něco a ignoroval ostatni fakta, to je docela demagogie.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (Fňýk) (30.6.2020 15:31) reagovat
The other guy: ano něco jako kraje. Jakousi diskutabilní autonomii německých spolkových zemí nelze uznávat. V 2015 stačilo, aby Merkel houkla a všechny státy, města, obce musely přijímat zástupy islámských kolonizátorů podle jednotného klíče. Proto Německo považuji za centralizovaný stát.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (mike(logout)) (30.6.2020 15:23) reagovat
456: Co to meleš? Územně správní rozdělení každého státu je jeho boj a těžko můžeš srovnávat spolkové země se zěmemi USA. Vem si Texas, je skoro 2x větší jak celé německo a asi poloviční HDP (trochu více jako celé Rusko). Znalost jednotlivých celků u běžného člověka bude poměrně podobný: U Německa asi každý řekne Bavorsko a Sasko což je poměrem asi 6 zemí USA: California, Colorado, Texas, Florida, NY, Washington (libovolné nahraď Aljaškou). Ti dám stějně blbou otázku: vyjmenuj správní oblasti Ruska.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (The other guy) (30.6.2020 15:06) reagovat
Fňýk: prý něco jako kraje :-D zeměpis a v podstatě ani dějepis nebyla zrovna tvoje silná stránka, co?

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (Fňýk) (30.6.2020 15:00) reagovat
Co je na dělení libovolného státu do něčeho jako krajů jednoduché? Německo nejsou spojené státy, v praxi mi stačí vědět Bavorsko, Sasko.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (456) (30.6.2020 14:45) reagovat
Tak pro začátek zkusíme něco jednoduchého. Vyjmenujte spolkové republiky v Německu. Experti na zeměpis odpovídají: Didohazjlu, Kreténe, Bavorsko, Držhubu...

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (rasko de gama) (30.6.2020 13:15) reagovat
Třeba vidí dopředu a ty státy z EU vystoupí. Chystá se druhé kolo vnucování povinných kvót na islámské kolonizátory. Jižní státy mají kvůli EU omezené pravomoci k bránění pobřeží, tak tlačí na povinné kvóty. Na tom se to může rozdělit a jižní státy se mohou z trucu trhnout.

Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' Obrázek 'jake staty tedy tvori EU' (annonR (30.6.2020 13:00) reagovat
TROLLS, TROLLS ARE EVERYWHERETento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...