Domény  |  VPS


Nalezeno 18 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Třicetjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (HonzaRezR (2.6.2020 8:32) reagovat
Paulzy, kdo jsou to ti "děngové"...?

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (WoytaR (2.6.2020 3:39) reagovat
[odkaz]

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (Human.) (1.6.2020 22:36) reagovat
Ještě tu schází jména ruských konstruktérů a to Ivan Vrtulov a Dmitrij Silnikovskij ;-) Bohužel zpuchřelý carský režim jejich vynálezy exportoval a vynálezce umořil bídou takže se ty zázraky musely dostat do už pokrokového SSSR na mikrofilmu co po poštovním holubu poslali známí technici Afanasjev Kopirčenko a Dimitrij Obšlehlov z prokletého Západu, který zákeřně tyto vynálezy popsal jako překonané... B-)

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (Pater.Kolacek) (1.6.2020 19:26) reagovat
Rusko SpaceX rozhodně motory nedodává. Vyvinul je Tom Mueller.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (456) (1.6.2020 16:33) reagovat
Rusko dodává motory nejen pro Space X. V minulosti též do Británie a do Francie. Aby to kapitalisti zakamuflovali, tak ten originální Klimov M-105 z roku 1938 montovali už za první světové francouzských stíhaček SPAD pod značkou Hispano Suiza.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (ZahraničníZprávy) (1.6.2020 9:34) reagovat
Tyto dřevěné modely již rusové dávno nepoužívají od té doby co se jeden zřítil a zemřeli 4 ze 7 kosmonautů, přežil pouze topič, truhlář a nástěnkář...

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (lubomír zaanálek) (1.6.2020 8:24) reagovat
Na pohled byl podobnej, protože to papaláši tak vyžadovali. Jako když jsou kamery podobný GoPro. Nicméně technologie to byla v lecčem jiná. Nosná raketa například. Žádný tuhý pohonný látky, nýbrž kapalný. Atd atd. Byla za tím spousta vývoje.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (Not OK) (1.6.2020 7:07) reagovat
Oldis: ty očividně taky, nemáš jim moc co vyčítat ;)

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (OldisR (1.6.2020 6:49) reagovat
libtardi z prahy potřebujou utrvdit bias

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (PaulZyR (1.6.2020 0:57) reagovat
Blue Origin nebo něco takovjého mělo problém s motorama, co ležely 40 let někde na Sibiři...

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (izakR (1.6.2020 0:38) reagovat
Rusko dodalo titanove motory do SpaceX ...

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (asfga) (1.6.2020 0:11) reagovat
jn doufam, ze to odstartuje novy vesmirny zavody a dockam se jeste nejaky poradny revoluce v technologii. Co treba ovlivni dopravu (jako treba planovany "vlaky ve vakuu)...ale zakladna na mesici, ci marsu by byla bomba..ty zavody v tom kdo to vytezi prvni tam :D. Bohuzel nejde jen o technologie, ale i o tu biologickou sferu a jak to pro ni upravit

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (PaulZyR (1.6.2020 0:03) reagovat
...jinak teda vím o 2 nevládních společnostech v USA a jedné z Nového Zélandu, co SpaceX šlapou na paty... plus ULA, což je ale aliance tradičních dodavatelů NASA.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (twertwertwertwer) (1.6.2020 0:01) reagovat
Pointou je, ze to udelala soukroma spolecnost a lety do vesmiru tak nejsou statnim monopolem, ale komercnim projektem, ktery pravdepodobne bude i docela dost vydelecny. Dalsi meta je pristat na mesici, pak odleted z mesice a konecne lunarni zakladna a tezba surovin na mesici.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (PaulZyR (31.5.2020 23:59) reagovat
A navíc ESA (kde ČR má nějakou malou roli, ale max. něco ve smyslu satelity nebo nějaký ten senzor) začíná dost zaostávat za SpaceX a Čínou. Kdyby Rusko udělalo pořádek a vyhradilo na kosmický program víc děngů, tak je Rosskosmos před ESA. Nehledě na to, že ESA nemá vlastní "pilotovanou raketu". No, ale třeba se ještě najde nějaká izraelská, španělská nebo britská společnost, co ESA předběhne, jak to SpaceX udělal s ULA.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (Human.) (31.5.2020 23:20) reagovat
Sice ruský raketoplán není moc daleko od stavu této makety. Ale z pozice ČR se posmívat ruskému vesmírnému programu...no nevím. USA trvalo přes 8 let než nahradili vyřazené vlastní raketoplány a to letěla teprve první vlaštovka nové doby. V Česku jsou patrně raketovému vesmírnému programu nejbližší vietnamské tržnice před Silvestrem, jinak není s čím se smát.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (WoytaR (31.5.2020 23:15) reagovat
Tak Buran byl v některých věcech napřed. Škoda, že to zařízli. A velkej motor s uzavřeným cyklem nikdo jinej kromě rusů taky nepostavil. Někdo si je ulil do hangáru místo sešrotování a pak poháněli myslím rakety ESA? Nic moderního sice nemají ale donedávna vlastně nebyla alternativa k historickému Sojuzu. Takovej VW Beatle vesmírného programu. :D Škoda, že u streamu Crew Dragona neukázali jak to ručně ovládají. Jestli jen dotykovkou, tak by mě zajímalo co budou dělat v krizové situaci.

Obrázek 'Rusky vesmirny program' Obrázek 'Rusky vesmirny program' (gadga) (31.5.2020 22:49) reagovat
HAHA NAZNACIL, ze ruska je zaostale...akorat, ze rusaci litaji do vesmiru porad, 2 jsou zrovna na ISS a amici jim do tehle doby lezli do prdele, aby mohli litat s nima. Tolik veci za kolik se vysmivat rusku od zaostalyho venkova na kterej putin sere, alkoholismus, dementni komunistickej system, noseni addidas atd...ale ne borec si vybere jedinou vec co nedava smysl a jeste je to samozrejme strasne vtipny. Jesus...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...