Domény  |  Webhosting  |  VPS


Nalezeno 81 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetjedna:
   

Strana 1/2. 1 2 následující

Odebírat

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (5.4.2020 10:35) reagovat
Jinak komunismus se dá ještě nějakým způsobem provozovat ve velmi malých skupinách (jednotky osob), ale určitě ne ve velkých celcích. Ze světa prostě neuděláš kibuc, aniž bys ho neposlal do kelu. Věř mi, zkoušelo to už plno lidí. Jediné, co dává smysl, je ten anarchokapitalismus; ty jen nevěříš tomu, že když by se lidé museli starat sami za sebe, že by se starali. Tvá zkušenost ti říká, že se lidi nestarají, já zase vidím lidi, co šijí roušky a vynalézají repsirátory a ventilátory. Přeber si to jak chceš.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (5.4.2020 10:30) reagovat
Prawda: Byly by školy zcela jiné, daleko více přizpůsobené potřebám lidí. Současné státní školství je zejména babysitting, nějaké vzdělávání je až v druhé řadě. Maximus: Ne, v mém případě by lidi měli všechny prostředky ke včasné reakci. Trh by zvýšil produkci potřebného materiálu, léků i vybavení, i míst v nemocnicích. Všimni si, jak rostly ceny různých věcí. Volný trh by prostě reagoval. Z koronaviru se dělá strašák jenom kvůli tomu, že zdravotnictví není tržní, tím pádem není ani pružné.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (3.4.2020 10:48) reagovat
@,, : Jak by společnosti pomohlo zrušit základní školy? Předpokládám, že střední a vysoké školství by také nebylo. K čemu to povede? Dnes rodiče nevěnují dětem čas, neučí se s nimi, natož aby je učili samostatně. Budeš mít bandu negramotných příživníků, kterým budeš říkat, že pro ně není v Anarchopoli místo, až se negramoti daji dohromady, a svrhnout ten tvůj systém. Jinak s tím doktorem, jak začne na nižších pozicích (neumí číst, psát, nebyl ani v ZŠ), pobavil jsem se.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (3.4.2020 9:58) reagovat
,,: Vidim, ze s tim reznikem, jsem se zase tak neminul. Tohle je jak Babica: "Nemate doktory, tak tam dejte reznika." :-D

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (maximus) (3.4.2020 9:08) reagovat
,,: Anarchokapitalismus je ještě větší fantasy než komunismus. Urzu mám načtenýho a naposlouchanýho, zpočátku mě to zaujalo, ale při bližším zkoumání je to naprosto zvrácenej systém. Jedinej reálnej fantasy systém kterej funguje je specifická forma komunismu a to kibuce v Israeli. A ty se nauč číst mezi řádky, já mluvil o tom, že v New Yorku nebyli schopni včas raegovat na situaci a pak bylo pozdě, v tvém systému by nikdy ani k žádné reakci nedošlo, prostě by hrozně lidí pochcípalo.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 23:07) reagovat
Prawda. . .: Jak začne kdokoliv svou kariéru? Že by na nějakých nižších pozicích, které nevyžadují tolik kvalifikace a praxe? Začal by nejspíše jako pomocná ruka někoho jiného. Jako se to dělá snad v každém jiném oboru. A pokud obor neexistuje, tak získává zkušenosti v nějakém podobném apod. A ještě upozorním na jednu věc, v anarchii nemáš základní školy, takže ta progrese na chirurga bude úplně jiná už od začátku.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (2.4.2020 19:17) reagovat
@ ,, : A jak přesně takový doktor začne, aby měl zákazníky, kteří vytvoří ty reference? Mě to tak připadá, že anarchisté by nejradši, aby za ně všechno někdo udělal, pak si z toho vybrali, co se jim hodí do krámu, a zbytek (spolu s těmi, kteří to pro ně vybudovali) poslali někam pryč (Afrika dnes, btw). Zkus nám říci, jak by se podle tebe stal člověk doktorem, třeba kardiochirurg, od základní školy, až do praxe, přes ty první zkušební vzorky (zákazníky), až po super reference, a že bys k němu sám zašel.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 17:27) reagovat
Prawda. . .: Nebo jej ověřili zákazníci, prostě trh. Ale chápu, Vám tupým státistům nedojde nikdy nic. A "živnostníci" (nejspíš z leknutí) ještě státu tleskaj, jak po nich dupe. Celej svět je BDSM salón, očividně, lidi po sobě nechávají dupat. A jinak, to o té potřebě států, o tom tě přesvědčil stát, a drží tě ve strachu, co by bylo bez něj. V úplně stejným strachu byly dříve drženy jiné společnosti, např. křesťanské, kdy přece každý musí věřit v boha, jinak by tu byla apokalypsa. A jde to i bez nich.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 17:03) reagovat
maximus: V New Yorku nejel můj systém. V USA nemá volný trh ve zdravotnictví, mají ho zkurvený, jen jiným způsobem než třeba tady, ale taky tam mají hromady licencí, patentů, a čeká se tam na schválení léků. Prostě to vůbec není něco, co bych tady obhajoval já, takže prosím, nauč se číst, a přečti si ještě jednou názory, které zastávám. Takhle akorát znevažuješ sebe jako oponenta. Ty opatření katastrofální jsou, a ta katastrofa teprve přijde, až přijde zúčtování. Inflace bude nebeská, daně vyletí stropem.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (2.4.2020 15:07) reagovat
@,, : Říká, že si zjistíš reference člověka, jinak řečeno už ho vyzkoušel z toho, co umí někdo jiný, a dal mu papír, který to dokazuje. Jak se tomu jenom říká, hergot, dokonce máme i ministerstvo, co to zaštiťuje, hm, opravdu nevím, tápu. Že by škola? Zkouška odbornosti, atestace? Fakt nevím, no. 8-)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (2.4.2020 15:07) reagovat
maximus: Souhlasim s tebou, ono je taky dobre si uvedomit, ze na zacatku anarchie byla, neexistoval zadny stat. Kdyby nebyl potreba, nikdy by nevznikl.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (maximus) (2.4.2020 14:57) reagovat
,,: Já sám jsem živnostník a tahle situace je pro mě dost katastrofální, ale myslím že v konečnym důsledku opatření který jsou, sice zdaleka nejsou ideální, ale zatím nám tu neumíraj lidi po stovkách. Tvůj systém víceméně jel v NY a tam to padá po tisících a to tam přeci jen není úplná anarchie, kdyby byla tak je to konečná. Stát je nahovno, ale bez státu si myslim že by to bylo nevyslovitelně víc nahovno. Anarchokapitalismus je jednoduše downgrade, kterej by postupně upgradoval zase na úroveň státu...

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (2.4.2020 14:32) reagovat
,,: Myslim, ze tohle by nefungovalo bez antimonopolnich zakonu. I tak mas obory, kde proste nefunguje volny trh, protoze male firmy, ktere s necim zacnou jsou okamzite kupovany giganty, kteri nechteji mit konkurenci. Pokud se nenechaji koupit, tak se prejde k jinym praktikam. Umim si predstavit, ze v tve spolecnosti by nejspis ti giganti proste ten maly podnik podpalili, protoze by nebyl, kdo by jim v tom zabranil.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 10:45) reagovat
Zlopez: Což není moje zkušenost v ostatních oborech, kdy se spousta firem může přetrhnout, aby prodala své služby a výrobky chudým, protože chudých je spousta, a spousta krát málo je fakt moc. Paradoxně v různých krizích mají problém spíše firmy vyrábějící luxusní zboží pro vybranou klientelu, než firmy, které fungují masově. Nedokážu si představit, že by existoval nějaký důvod, proč by zrovna v tebou vyjmenovaných oborech by měl kapitalismus fungovat jinak než funguje všude jinde. Prostě strašíš.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 10:41) reagovat
maximus: Takže radši věříš státu, jehož řešení spočívá v tom, že všichni musí zavřít krám, spousta lidí přijde o obživu, možná i střechu nad hlavou, a přitom se pořád provozuje předražený socialistický parazitní systém zdravotnictví, kde je neustále všeho nedostatek? Ještě jednou: Stát, nikoliv koronavirus, zmrzačí ekonomiku, zmrzačí svobodu lidí... a ty v tom vidíš dobro a potřebnost státu? Jako tohle má být jeho funkce? Sorry, ale kdo po téhle krizi není anarchista, je debil. Klidně ti to řeknu do očí.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (2.4.2020 10:41) reagovat
,,: Cim vic ty tvoje prispevky ctu, tim vice mi prijde, ze tvoje vysnena spolecnost by se podobala svetu Sileneho Maxe. Tam si taky kazdy zakony vytvarel sam a slabi byli potravou silnych. Takhle by to nejspis dopadlo s temi tvymi zmenami. Policajti by byli najemni zoldaci, kteri jdou za nejvetsi nabidkou. Zakony by vytvareli ti, co by je platili. Nemocnice by lidi bez penez hazeli zrovna do popelnic, protoze proc je lecit, kdyz nemuzou platit.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (maximus) (2.4.2020 10:32) reagovat
Ty vole, další vyšinutej anarchokapitalista, ty kráso to je výkvět...

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 10:28) reagovat
A co se týče kliniky pro chudé, dokážu si představit, že je tam sestřička, která umí něco brát, píchat, podávat, měřit (na což ji zaškolíš během měsíce max), a k ruce má diagnostické přístroje a počítač se znalostní databází; v budoucnu by tohle měl každý doma v nějakém chytrém čipu. Vážnější případy by holt byly dražší, ale ty by byly jenom někdy. Navíc s cenami zdravotní péče je to tak, že čím dříve řešíš svůj problém, tím levnější to je. A doktor řezník... spíš to vidím na roboty.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 10:12) reagovat
Zlopez: Ano, ekonomika by pořád fungovala, takže by byla dost silná na překonání problémových období. Pohyb by si holt omezil ten, kdo je zodpovědný ke svému zdraví a ví, že asi nemá silnou imunitu. Obecně by lidi byli zodpovědnější ke svému zdraví, protože by si péči museli platit sami. A nemocnice by již byly připraveny, alespoň ty, které mají předvídavější vedení. Postupy léčby už by měli. Byť neotestované, spousta lidí si mezi téměř jistou smrtí na nemoc a málo pravděpodobnou smrtí na lék vybere lék.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (2.4.2020 9:50) reagovat
,,: Predpokladam, ze v te tve spolecnosti by ekonomika behem pandemie porad bujela, protoze by spousta lidi samozrejme nepodepsala, ze musi nosit rousky nebo dodrzovat omezeni pohybu. Nehlede na to, jak dlouho by se vubec podobna opatreni schvalovala, kdyby se k nim mel vyjadrit kazdy clen spolecnosti. To bychom tu ty opatreni nemeli ani za rok. Umim si predstavit soukromou kliniku pro chude v tvem podani, amputace na dennim poradku, misto doktoru rezniky, vsak anatomii zna, tak co. :-D

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 8:28) reagovat
Prawda. . .: Takže je daleko udržitelnější zaplnit už tak nedostačující kapacitu oddělení intenzivní péče socialistického zdravotnictví, a přebývající pacienty rovnou zabíjet, než ten problém zkusit aspoň nějak řešit? Bez patentové ochrany ty potřebné léky může vyrobit každý, a bez byrokratů je možno ty léky podávat. Chceme ty lidi aspoň zkusit léčit, nebo jim budeme říkat "sorry, došla kapacita, chcípněte"? Znova opakuji: transfúze protilátek funguje. Takže cesta je. Místo toho stát zabije ekonomiku.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (2.4.2020 8:23) reagovat
Prawda. . .: Nebudu ho zkoušet, zjistím si reference. Navíc na plno věcí fakt nepotřebuju toho nejnabouchanějšího borce, který v latině i sní. Na to, aby mi udělal diagnózu, dokonce ani nepotřebuju doktora, ale diagnostické přístroje a kvalitní znalostní databázi, což kolikrát doktor není (hlavně, že umí tu latinu). Georgethebest: Takže když si sháníš instalatéra, díváš se na jeho výuční list? Nebo si zjišťuješ reference, případně dáš na doporučení?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (GeorgethebestR (2.4.2020 7:58) reagovat
Ty vole :-D 'stačí vědět, že dotyčný není debil a něco umí'' takového bych si domů nepustil instalatéra natož jít k takovému doktorovi :-D

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 22:58) reagovat
''stačí vědět, že dotyčný není debil a něco umí''; budeš ho nějak zkoušet, z toho co umí? Taky, rozdávat léky a čekat co bude není zrovna udržitelné řešení. Když se lidi uzdraví, yaaay, když umře zbytečně hromada lidí, budeš se ptát, jak je možné, že tohle stát dopustil. Až budeš mít tu svoji anarchokolonii, zajedu si tam na výlet, podívat, se jak to funguje v praxi.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 22:36) reagovat
Ano, je krize, nemůžeme si dovolit ten luxus čekat na schválení léku. Toto mělo zaznít nejpozději v okamžiku vyhlášení krizového stavu a uvědomění si, že bude plno nemocných. Stejně tak si nemůžeme dovolit luxus vysokoškolsky vzdělaných sester, když bude potřeba každá ruka. U doktorů též. Sorry, ale já fakt nepotřebuju znalost latiny a dalších nesmyslů, mně stačí vědět, že dotyčný není debil a něco umí, to papír nezaručí. Léky jsou, testují se. A ta transfúze krve na Covid19 funguje, i to už je vyzkoušené.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 21:46) reagovat
Jinak, říkáš, že bys házel léky, jaké léky? Řekni nám to, zachraň miliony lidí! Transfúze krve s protilátkami, to už tady bylo před 100 lety, když se řešila pandemie toho, čemu dnes říkáme běžná chřipka, bohužel těch vyléčených zase tolik dnes není, a zatím ani jistota toho, že to bude na Covid19 fungovat. Jak to myslíš, že soukromé zdravotnictví nebude svazovat? Že nebude nutné vystudovat školu a projít atestace? Nebo že bude možné používat léčiva bez schvalovacího procesu?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 21:41) reagovat
@,, : OK, nepotřebuješ stát, tak od zítra přestaň využívat vše, co stát poskytuje nebo vybudoval.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 21:36) reagovat
Prawda: Jak by to mělo dopadnout? Nepotřebuju, nepřesvědčils mě. Nechápu, proč bych měl řešit nějakou univerzálně platnou normu, to ani není moje potřeba. Daver: Já bych do toho plánu házel léky. Transfúze krve s protilátkami. Prostě věci, které fungují, ale byrokrati do toho hážou vidle. Můj plán je prostě ten, že soukromé zdravotnictví ty služby poskytne, protože nebude svazované těma kravinama. Ale chápu, že státy místo řešení radši zdemolují svobody a ekonomiku. Už jsem to tu psal. Vážně děkuju.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (DaverR (1.4.2020 21:19) reagovat
epidemiolog z leknutí: řešení je jednoduché, zastavit na 14dní naprosto vše, povolat armádu, zamknout lidi doma, kritické služby izolovat, po týdnu všechny otestovat (potřebuješ 4-5dní od nákazy pro 90%(?) přesnost výsledku), izolovat nakažené. Přičemž je potřeba aby byly komplít zavřený hranice a každý člověk do země šup do karantény (to už funguje). Když se lidi hecnou, za měsíc je to vyřízený. Nereálné v ČR? Ano je ... tady máš dole borce jako dvoučárku, který ti do takového plánu budou házet molotovy.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 20:41) reagovat
Dvoučárko, jak to tedy dopadlo s tím ''nepotřebuju stát''?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 20:37) reagovat
@epidemiolog z leknutí: Tys nám ale vypěnil. Co chceš slyšet? Omezení styku lidí, i pohlavního (jsme na roumingu) a hlavně naučit lidi základním hygienickým návykům. Víc se dělat nedá. Až na ty roušky, by toto všechno mělo platit obecně, však chřipkové epidemie jsou v ČR pravidelně, někdy i 2-3x za rok. @Georgethebest: On to čte nahlas, aby to pochopil, takže to i slyší. ;-)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (GeorgethebestR (1.4.2020 20:07) reagovat
Na roumingu ani nic neuslyšíš. Maximálně si to přečteš teda pokud ti to někdo nenahraje do videjníku B-)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (epidemiolog z leknutí) (1.4.2020 20:04) reagovat
Vo co ti doprdele jde? Vidíš nějaký jiný konstruktivní řešení,l které má jakž takž smysl? Nebo umíš jenom machrovat a natřásat se vlastní genialitou??? Vsugerovanou?? Tak řekneš mi nějaký řešení situace? Jednoduchý??? Čekám a nějak nic neslyšim. Hovno, viď.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 20:01) reagovat
@epidemiolog z leknutí: Jo, každý občan by dostal jeden respirátor, paráda. Nechceš jít do politiky?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (epidemiolog z leknutí) (1.4.2020 19:41) reagovat
To je otázka pro epidemiology, ne pro nás. Bohužel. 8-) Já tim taky ztrácím. A co mám dělat. Blbě riskovat? Jsem ochoten riskovat,ale s FFP3 na hubě.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (GeorgethebestR (1.4.2020 19:27) reagovat
Hele tak to je. Málokdo má na účtu zdaněných 20 milionů a může si dovolit živit lidi půl roku doma. A tohle omezení stejně nic podstatného nevyřeší.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (epidemiolog z leknutí) (1.4.2020 18:37) reagovat
Nesmyslně zavřel, hm hm. Je pravda, že kdyby tenhle prašivej stát měl 10 milionům respirátorů FFP3, což by nebyl takový problém, jelikož maloobchodní cena byla 125 korun, kdysi(září 2019) , takže by bohatě stačila, dejme tomu miliarda a každej občan tohoto státu by měl respirátor s 90% jistototou, že k němu kovirák nevlítne, tak by nemusel zavírat prakticky nic. No, jenomže nás vedou odborníci a tak jednoduší všechno zavřít a nechat lidi, ať si ušijou šourky,.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (/dev/ka) (1.4.2020 18:25) reagovat
uz je ten spravny cas na investicne lano?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 18:13) reagovat
@,,: Jaká norma, by podle tebe mohla fungovat, kdyby platila pouze vůči těm, kteří s ní souhlasí? Konkrétně.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (GeorgethebestR (1.4.2020 18:07) reagovat
Pánové. Kdo z vás se živí sám že tady tak hemzáte ? Až vám stát nesmyslně zavře živnost a vy budete muset propustit zaměstnance, zavřít krám a přemýšlet kam se vrtnete tak se budete tady prezentovat jinak :-)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (1.4.2020 17:50) reagovat
,,: Tohle mi prijde jako vratit se zpatky na stromy. Proste pravo silnejsiho, zadna ochrana pro ty slabsi. Kdyz se nemas jak branit, tak ti ostatni vsechno seberou, protoze proste oni nesouhlasili s tim, ze se to nema delat.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 17:47) reagovat
Prawda: Každá, která mě napadá. Netvrď mi, že ty neznáš žádnou normou, se kterou Ty nesouhlasíš, kterou Ty kritizuješ, kterou bys nejradši nedodržoval. To bys byl vážně unikát, ideální ovčan. Zlopež: Ano, tací budou chodit a vraždit. Ale ne každý bude souhlasit s takovým zásahem do svých práv (hlavně na život), a v takovém případě řekne NE. Dá se předpokládat, že nějakou zbraní.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (1.4.2020 17:36) reagovat
,,: Umim si predstavit, ze se najde par jedincu, co nebudou souhlasit s tim, ze vrazda neni legalni. To pak budou moci beztrestne chodit a strilet do kazdeho, jen proto, ze s tim zakonem nesouhlasili a nepodepsali ho?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 17:30) reagovat
@,, : Tak teď už trollíš. Můžeš nám všem sdělit právní normu, která by měla ve státě platit pouze pro ty, kteří s ní souhlasí a ostatní se jí řídit nemusí? Abys rozuměl, jsem vyučený právník, tak mě toto fascinuje.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (MSA2nr) (1.4.2020 17:09) reagovat
Jestli čte tuhle diskuzi Havlíček (myslím MPO, ne KHB), tak má chlapec nad čím přemýšlet. :-)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 17:07) reagovat
Zlopez: No, tak se holt domluví jenom na tom, na čem se shodnou. Ty když přijdeš do krámu, řekneš, že chceš televizi za korunu, a prodavač ti řekne NE, taky spustíš tyjátr o právech, demokracii, státu atd.? A nákup v krámě se neliší od jakýchkoliv jiných dohod - taky je to smlouva, v tomto případě kupní, a uzavírají dva lidé, kteří mají možnost říct NE. A přesto se kupní smlouvy uzavírají, čemu to? Samozřejmě, čím více lidí se má spolu dohodnout, tím to jde hůř, ale aspoň to odfiltruje nesmysly.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 17:03) reagovat
Jinak ano, kdyby se stát pokaždé ptal všech lidí (nikoliv pouze 18+), a to opakovaně, třeba jednou za měsíc, u každého zákona, zda s ním souhlasí, a tento by neplatil, kdyby někdo řekl NE, pak jsem s tím naprosto v pohodě. Protože pokud by nějaký zákon platil, pak jen tehdy, kdy by s ním všichni souhlasili. A to je fér, to je normální uzavřená mnohostranná smlouva. Dokonce by ten zákon mohl platit i v případě, kdy někdo řekne NE, ale jen pro ty, kdo řeknou ANO. Takový systém je zcela v pořádku.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (ZlopezR (1.4.2020 17:02) reagovat
,,: Chtel bych videt, jak se anarchisti na necem vlastne domlouvaji, kdyz kazdy ma pravo rict ne. To jako se sejdou v jedne mistnosti, vsichni budou pro az na jednoho, tak se mu vsichni proste prizpusobi, protoze ma pravo rici ne? Nebo ho proste ignoruji a stejne to udelaji a on si pak stezuje, ze s tim nesouhlasil a tim padem se ho to netyka? To by bylo fajn podobnym zpusobem vydavat zakony.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 16:59) reagovat
Jenže právě možnost říct NE je esenciální pro svobodu, a v konečném důsledku i pro fungování společnosti a přežití. Když tě někdo chce zničit, řekneš mu "jo, můžeš"? Volení zástupců je naprosto debilní a lichý argument, neboť 1) zrovna já zástupce nemám, byť jsem volil, 2) i kdybych měl, neznamená to, že jsem je pro cokoliv zmocnil (neexistuje žádná zmocňující smlouva), 3) i kdybych měl i tu smlouvu, pořád jsou mi vnucovaná pravidla prosazená zástupci někoho jiného a nikoliv mými. (A mohl bych pokračovat.)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 16:30) reagovat
@,, : Počkej, počkej. Jak jako, že se tě nikdo neptal, jestli může stát přijmout opatření? Volíš si své zástupce, ti za tebe jednají nebo máš pocit, že by se měl stát pokaždé ptát všech svých obyvatel (18+), zda chtějí dané opatření nebo zákon? Navíc, ta tvoje bublina plná dobrovolnosti by splaskla v momentu, kdy by někdo řekl ne. Víš jak fungují odbory? To zaměstnanci se brání vůči zaměstnavateli vyhrožováním, že když se nedohodnou, tak vyvolají stávku.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 16:08) reagovat
Daver: To je jako napsat, že víra v boha je nezbytná, protože bez ní nemáš žádnou morálku. Co se týče toho příkladu nějakých zemí, doporučuji zjistit si reálnou situaci, ne všude je minimální stát. Např. takové Somálsko přivedli socialisti zu grunt. Pak se tam vláda rozpadla, a lidi si bez vlády výrazně polepšili. Jo, oproti situaci zde jsou na tom pořád podstatně hůř, ale porovnávat země, které jsou pozadu, se zeměmi, které mají náskok, není fér argument proti anarchii, protože ignoruješ trendy.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (DaverR (1.4.2020 15:59) reagovat
Jo a OSVČ je zmíněný především proto, že ručí celým svým soukromým majetkem, to zaměstnanec ani firma rozhodně neručí - tzn. pokud se semele to, že nebudou moci splácet úvěr, nájem provozovny něco, a naskočí jim exekuce z podnikání, seberou jim komplet všechno.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 15:57) reagovat
Prawda: Ano, máš jednání. Nemáš tam násilí. Stát je postavený na násilí, ve skutečnosti nejedná. Prostě něco rozkáže. Ano, je spousta spolků a organizací, které se státem kroutí, ale ta nařízení, která ze státu padají, jsem já prostě neodsouhlasil ani nepodepsal. Tečka. Sdružování se lidí je zcela normální věc. Co není v pořádku, je dosahovat svého násilím.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (DaverR (1.4.2020 15:57) reagovat
Takže abych v tom Prawdu nenechal samotnýho, bez státu je konec. Stát naopak musí existovat, nemusí existovat v podobě, jakou máme teď samozřejmě, ale rozhodně musí existovat jako entita zaštiťující minimálně spravedlnost a základní potřeby pro život - když ne přímo, tak alespoň v roli řízení. Anarchistům doporučuji nákup nemovitost v krajinách, kde má stát minimální vliv - zkušení cestovatelé zde jistě poradí vhodnou zemi (Barma, africké státy ...?)

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 15:01) reagovat
Takže abych tomu rozuměl. Shrnu, ty jako jediný máš problém, přemluvíš lidi, aby ti pomohli (něco jim slíbíš), na to založíš sdružení, napíšeš si stanovy, časem se bude přidávat více lidí, a bude třeba si zvolit zástupce pro jednání s dalšími sdruženími lidí... no, dneska dostáváš z anarchismu nedostatečnou, a přihlas se na opravný termín zkoušky, až se to doučíš.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 14:36) reagovat
Prawda . . . : Státy vznikaly dobytím a podrobením nějakého území, to už je víceméně u všech těchto případů dokázané z historie. O nějaké vzájemné domluvě lidí nemůže být řeč, tolik lidí se ani vzájemně domluvit nedokáže, vidíš to sám nejen tady, ale i v demokracii. Vládce (dobyvatel) poručil, udělal různé mocenské a politické obchody, aby získal přízeň lidí, a vládnul. U těch městských států to může být jiné, uznávám, ale u nich se mnohem lépe hlasuje nohami než u států národních a velkých. Ty jsou průser.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (,,) (1.4.2020 14:30) reagovat
Hnidopich original: Záleží na tom, kdo a jak je vybaví a platí. Opět, není to inherentní vlastnost státu, který poskytuje služby, aby obhájil svou existenci před těmi tupějšími, ale lidské spolupráce. Stát do toho opět může akorát házet vidle (a i v tomto případě různě hází).

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Prawda . . . ) (1.4.2020 14:29) reagovat
@,, : takže tvoje řešení by bylo přemluvit ostatní lidi, aby jste se nehádali tak si stanovíte pravidla, a pro vyjednávání s jinými skupinami lidí si zvolíte zástupce. Nevznikly nějak takto městské státy a později národní státy? Nemluvě o tom, že v tvojí realitě by to skončilo tak, že buď by ti řekli lidi, ať táhneš nebo by mě někdo přesvědčil silou nebo pohrůžkou síly. Mám jedinou silnici v obci, jiná není, profituje z toho 99% obyvatel. Proč to měnit kvůli jednoho?

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (Hnidopich original) (1.4.2020 14:26) reagovat
Debzon: Dobrovolni hasici, co maji jednu cisternu a skrinovou Avii. Kdyz hori kulna, tak OK. S autem uz to bude horsi a barak bez nejblizsi posadky profiku tezko.

Obrázek 'rezervace vyhynulych' Obrázek 'rezervace vyhynulych' (JT) (1.4.2020 14:17) reagovat
ankap neni uplne idelani ,protoze lidi jsou hovada a nezodpovedni kreteni ale porad je to lepsi nez se nechat okradat statem , ktery je k hovnu. nechapu tady to vrazeni klinu mezi osvc a zamestnance. rekl bych ze to je tak 50 na 50, byl jsem oboje a muzu rict ze kazdy stav ma sve vyhody a nevyhody.

Strana 1/2. 1 2 následující


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...