Domény  |  VPS


Nalezeno 12 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetosm:
   


Odebírat

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Zorbix) (25.2.2020 16:10) reagovat
Jak píše LemonFR. Dokud byla Římská/Byzanská říše bohatá a na vzestupu, mohla si dovolit uživit obrovské hlavní město. Obyvatel města = člověk který se pravděpodobně neživí zemědělstvím. Takže když se říše začala rozkládat, nebyla možnost tolik "nezemědělců" uživit. A když byl ve středověku Řím centrem malinkatého papežského státu, je jasné, že tomu musel odpovídat i počet "měšťanů".

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Nope) (23.2.2020 21:54) reagovat
putifous: Pokud nepovažuješ Bulhary a Rusy za Slovany. Ale jestli chceš přeměřovat něco podobného, očividně v rámci svého dogmatického pohledu na minulost, tak klidně

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (putifous) (23.2.2020 19:55) reagovat
nope: útok na Cařihrad dali Slovani snad JEDNOU, ještě s Avary, v 626. Vojsko oproti islámské džihádistické armádě asi poloviční. Samozřejmě na Byzanc Slované útočili. Přesto ztráta počtu obyvatel souvisí ne ze ztrátou území na Balkáně jako spíš na ztrátě Severní Afriky a Blízkého Východu, to vše způsobil memetický virus islám.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Nope) (23.2.2020 18:35) reagovat
Putifous: tohle číslo je od jednoho kronikáře který to sepsal později (nebyl součastník) a je podle všeho hodně nafouknuté, jiní tehdy psali i o polovičních počtech. A ano, mnohem více, Slované obléhali Cařihrad v té době častěji a vůbec útočili na Byzanc častěji než nějaké arabské kmeny. Většinou si vymohli na pár let tributy a zase odtáhli, nešlo jim o to je dobýt, ale různé slovanské v té době kmeny útočily pravidelně.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (LemonFRR (23.2.2020 18:26) reagovat
Treba brať do úvahy aj logistiku zásobovania a výživy tak obrovskej masy obyvateľstva. Dnes sa zdá milión v pohode, ale to máme železnice, kamióny, diaľnice, lietadlá. Rím a Konštantínopol boli centrá veľkých a bohatých ríš s dobrým prístupom (kvalitné cesty, bezpečná lodná doprava), čo umožňovalo dovoz potravín, najmä obilia, z odľahlejších, vysoko agrárnych oblastí. Ono len bez obilia z Egypta by Rím takú populáciu nedokázal uživiť.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Putifous) (23.2.2020 18:18) reagovat
Mnohem více? Dostali k mestu 200 000 neceho jako tehdejsi iterace Islamskeho statu?

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Nope) (23.2.2020 16:06) reagovat
No třeba Slované v té době dávali Konstantinopoli zabrat mnohem více, jedno obléhání bylo dokonce společně s Peršany

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (putifous VIII) (23.2.2020 15:08) reagovat
Předpokládám, že úbytek obyvatel v Cařihradu souvisí s islámskými útoky. Islám se deklaroval jako válečná ideologie v 622, na Byzantskou říši zaútočil téměř okamžitě. Největší nápor na Cařihrad byl v 716-717, Cařihrad obléhalo odhadem 200 000 Šojdrové sirotků, většinu jich Řekové zabili a město mělo do 1456 klid. Situace s islámem byla stabilizována pásmem opevnění postaveném napříč Malou Asií na východě. Ale v 1071 prohlála Byzanc bitvu u Mantzikertu a tedy i Malou Asii a význam města klesal.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (CajgonR (23.2.2020 14:18) reagovat
Utrum: Máš pravdu o popisovaném období ale řeč byla o druhém století. Uzurpace jako takové jsou příčiny nebo následky občanských válek které odvedou část mužské populace do armády odkud se většina z nich nevrátí - legionáři co přežili většinou dostali pozemek někde v provincii, takže přesídlili tam, politická nestabilita v hlavním městě navíc motivuje lidi se stěhovat pryč.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (UtrumR (23.2.2020 14:02) reagovat
Morové epidemie nevím, ale uzurpace nikdy nebyly důvodem pro dramatický pokles populace. Opravdový důvod je dobytí a vydrancování Říma a jižní Itálie Góty - 410, kdy na vraždění a hladomor padla třetina až polovina obyvatel Říma (velmi hrubé odhady). Ve stejném století dobyly Řím i Vandalové, což mu asi taky neprospělo. Navíc je to období nájezdů Hunů a stěhování národů. Poslední rána pro Řím byla asi válka mezi Ostrogóty a Justiniánem, kdy bylo město několikrát obléháno/vyplněno. Potom už moc lidí nezbylo.

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (CajgonR (23.2.2020 13:31) reagovat
Morové epidemie viz například [odkaz] a občanské války a násilné uzurpace

Obrázek 'Populacia of Roma invicta' Obrázek 'Populacia of Roma invicta' (Feshynakk) (23.2.2020 13:24) reagovat
vie mi niekto povedat co sa stalo medzi rokmi 100-200 ze padla tak populacia v Rime? napada ma Nero ako im vypalil rybnik sle to bolo predtim. 8-)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...