HobbyDeník  |  MyMuži  |  ČasProBydlení  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  Domény  |  VipShow  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  VPS


Nalezeno 20 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Osmdesátčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (16.1.2020 10:33) reagovat
Popravde by me zajimala reakce prasohyjenika - stačí ti to takle, aby jsi uznal svou chybu, nebo to proste neuznas? Asi tedy chapes, kdo tu mlati prazdnou slamu (pokud mas alepson trosku sebereflexe). Ja se spis divim, ze sis to ani nezkusil vygooglit, ja taky nevim všechno, ale než napíšu, že něco neexistuje, aspon to proženu googlem.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (16.1.2020 10:29) reagovat
Děkuji Merline, nevím co napsat. Měl jsem za to, že bojová životnost se také každé bojové jednotce na vojně sděluje (tím si jistý nejsem) , ale určitě o ní alepson mluvili. A když už dáš i odkaz na článek, který si oponent nebyl sam schopen vygooglit, tak diskuze ztraci smysl. https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/tank-t-72-v-boji-by-prezil-ctyri-minuty.A120717_191305_vojenstvi_kuz

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (.i.) (15.1.2020 19:05) reagovat
Kdyz on ten svuj tank mel tak rad

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (MerlinR (15.1.2020 18:12) reagovat
@Prasohyjeník: Ale podkoní to napsal v podstatě správně a za to, že ty jsi kokot, on nemůže.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (Prasohyjeník) (15.1.2020 18:08) reagovat
podkoní: Na vojně jsem byl, proto nemám rád takové hodspodko-mamlasí kecy. Tyhle bláboly patří do do restaurace u smradlavé báby v Horním Řitíně. Nebo na nějaký zemanoidní net - kupříkladu Paralelní listy. Takže hodně zdaru u dalšího mlácení prázdné slámy, snad budeš mít životnost alespoň pět piv v boji, při nasazení panáků životnost ovšem opět prudce klesá. Zbytek si vygůgli na záchytce.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (cyklista) (15.1.2020 18:07) reagovat
No ty Shermany do Brna ani nedovezla rudá armáda, nýbrž rumunská, hlavně že je tam pomník Malinovskému.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (MerlinR (15.1.2020 17:53) reagovat
@Neregistrovaný Eric Cartmenez, dříve Eric Cartmen: Artěk je na Krymu. Moc se mi nezdá, že by se někdo s bandou děcek chtěl tahat až na Rudé náměstí. Letecky drahé, vlakem by to bylo na celý vyměřený pobyt. Takže bych to bral jako urban legends. ;)

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (Neregistrovaný Eric Cartmenez, dříve Eric Cartmen) (15.1.2020 15:30) reagovat
Můj bratránek byl v 80s na táboře v SSSR, legendární Artěk, při návštěvě Rudého náměstí se zatoulal někde do postraních uliček a potkal tam nějakou babičku jak vede krávu... Je otázka jestli babka byla sama z Kolchozu a nebo si syslila krávu na horší časy...

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (BatutaR (15.1.2020 14:42) reagovat
Moskevský družstevník. Jako jsou i dnes bytová družstva, tak tohle bylo tankové družstvo Moskvanů.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (15.1.2020 14:03) reagovat
Takže by se dalo napsat, že bojova životnost tanku v boji proti domorodcum s ostepama by byla treba 2 mesíce (roky?), ale v boji proti vybavene armade, by byla u toho sameho tanku treba minutu. V potaz se bere vetsinou hodnota síly předpokládaného nepřítele. Pokud má třeba bitevní helikoptéry, zase klesá. Vic si zjistete sami. A nedelejte ze sebe blbce. A nepokousejte se ho delat z jinych.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (15.1.2020 13:59) reagovat
A ja to doplnim, protoze je mi jasny, že se tady najde dost takovych co to ani takle nepochopi. Źivotnost v boji se posuzuje ve stavu valečného nasazení v bitvě. Je zavislá na výbavě stroje, a aktivních a pasivních prvcích ochrany a na možnostech nepřítele. Takže ano, s nasazením například bombardéruů se životnost tanků, jako primárních cílů hodně snížila. Nepočítá se spotřeba paliva ani opotřebení pásů.Ale životnost uprostred bitvy, samozrejme teoreticka.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (15.1.2020 13:53) reagovat
hmm, samej expert tady. Takže třeba tady: http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=83.0 Tanky mají ze všech jednotek životnost nejmenší. U t72 to byli 4 minuty. Dal googlete. Ale protoze to jste doposud nebyli schopni, googlete životnost v boji, ne životnost obecně. Chybi vám vojna, tohle patří k základům.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (fidor) (15.1.2020 13:24) reagovat
Prasohyjeník - podle mě to podkoní zaslechl ve filmu Tankový prapor, tak jen papouškuje. Ta životnost v minutách je imho až pozdější fičura a hraje podle mě zásadní roli vzdušná převaha, ale přesně nevím.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (nasrat11) (15.1.2020 13:04) reagovat
navic na obrazku je KV1s

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (protfromkpax) (15.1.2020 12:22) reagovat
T-34/76 - asi se jim tento typ cestou rozsypal, protože do Brna rusové dojeli s americkými M4 Sherman... https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_udalosti&load=3994 https://www.rozhlas.cz/bitvaorozhlas/fronta/_zprava/situace-na-fronte--1468335

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (Prasohyjeník) (15.1.2020 12:19) reagovat
podkoní: Tuhle hospodskou moudrost bych potřeboval vysvětlil: "Tank měl životnost 2 minuty". Kdo a jak to měřil, pro náročnější - Některé tanky prokazatelně fungovaly mnoho hodin, dní, možná i měsíců, obrovské množství tanků by muselo mít životnost v pikosekundách. Kdo vymýšlí takové údaje a o čem vypovídají? děkuji za odpověď.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (podkoní) (15.1.2020 12:10) reagovat
Nejsem si zcela jist, ale tank měl v druhé světové válce životnost v boji 2 minuty, coz bylo nejmene ze vsech. Takze asi spis pesak. A vychodni fronta to byl lynek na tanky...ale jen tipuji.

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (Zorbixx) (15.1.2020 11:16) reagovat
Kdo vydržel průměrně na východní frontě dýl? Pěšák nebo tankista?

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (oslí lejno) (15.1.2020 11:11) reagovat
Moskevský kolchozník, to je asi podobný protimluv jako pražský zemědělec, ne?

Obrázek 'do tankoch na Prahu' Obrázek 'do tankoch na Prahu' (cern0usekR (15.1.2020 11:04) reagovat
Moskovskyj, kolchodz do pyce!Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...