VPS  |  Domény


Nalezeno 32 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
šedesátdva:
   


Odebírat

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (22.11.2019 17:29) reagovat
Nejlepší obrana proti demokracii (protože ta je ten problém, to je to, když ti vládne politik, kterýho ty nechceš), je vznik paralelní společnosti, kde si lidé nenechají poroučet, a čím dál větší skrývání finančních a dalších toků před státem, aby ti parazité z demokracie neměli živiny. A než přijdeš s nějakou sračkou, jak je vláda a stát potřeba, ne, ani se nenamáhej. Ve výsledku všechny služby poskytují lidi, a dělali by to (pokud je to užitečné) i bez státu.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (22.11.2019 17:26) reagovat
Lumpenkavárník: To je celý hezká teorie. Ale praxe je, že jsi jedné polovině lidí za kokota (nácka nebo sluníčkáře, vyber si), takže tvoje demonstrování je taky kokotina, politik se ti směje do ksichtu, protože on zastupuje svoje voliče a ne tebe... prostě demokracie je na hovno. A jiný systém vlády to nevylepší, ale spousta z nich bude aspoň konzistentních. I ta zjebaná monarchie má o něco lepší motivace než demokracie. Samozřejmě ani ta nemá na anarchii, kdy si lidi opravdu vládnou sami sobě.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Lumpenkavárník) (22.11.2019 10:31) reagovat
(,,) Lepší alternativu nevymymslíš. My máme zastupitelskou demokracii. Moc tedy sice někomu dáváš, ale on s ní má nakládat tak aby tě zastupoval. A ty máš možnost mu dát najevo, že to nedělá demonstrací. I kdybys nikomu moc nedával a vládl by opravdu nějakým záhadným způsobem lid, problém by byl stejný. Stále by překážela nedostatečná, nebo chybná informovanost voličů. Nejlepší obrana jsou potom různé občanské iniciativy a lidé co se o politiku zajímají.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (22.11.2019 9:36) reagovat
Já nepopírám, že je nebezpečné dávat velikou moc do rukou jednoho člověka, já kritizuju to, že vůbec dáváme někomu moc. Demokracie předpokládá ideální lidi, kteří tu moc nezneužijí. Ať už mezi politiky, mezi voliči (což je ten základ demokracie), nebo mezi těmi kontrolními mechanismy. Jenže na žádném z těchto míst není motivace nechovat se jako hovado. Politik si rád nahrabe pro sebe, tupý volič rád obere svého úspěšnějšího souseda, a kontrolní mechanismy si kontrolují, ale ostatní na ně serou. Demokracie.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Lumpenkavárník) (22.11.2019 9:18) reagovat
(,,) To ano, ale vzájemně se kontrolují. Dokud nepřijde někdo kdo bude mít takovou moc, že všechny tyhle "lidi" (úřady, soudy, novináře, školy, senát) bude mít možnost ovládat pro svůj prospěch. Proto je dost nebezpečné dávat velikou moc do rukou jednoho člověka.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (22.11.2019 9:00) reagovat
Lumpenkavárník: Jenže ty principy a mechanismy stojí opět na lidech. Na těch ideálních, kteří neexistují.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Lumpenkavárník) (22.11.2019 8:44) reagovat
(,,): Ale ona to zas taková utopie není. Obrana proti ní je informovaný přemýšlející volič. Problém je, že člověk na přemýšlení o politice nemá moc čas a je to nuda. Každopádně k dodržení té utopie existují nějaké principy a kontrolní mechanismy. Bohužel je ale současní nejvyšší ústavní činitelé porušují. Navíc naše kontrolní mechanismy nejsou na lidi jako je Babiš připraveny. A proto se musí zvednou lidé a říci včas dost. Aby se neprobudili v totalitě.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Zorbixx) (22.11.2019 8:30) reagovat
(,,): Můžeš si aspoň vydělat a popřípadě vypadnout pryč.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (22.11.2019 7:49) reagovat
Lumpenkavárník: Jinými slovy demokracie je utopie, která předpokládá nějaké idealizované lidi, kteří ale ve skutečnosti tací nejsou. V čem je to jiné oproti komunismu?

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Lumpenkavárník) (22.11.2019 7:08) reagovat
,,: To se právě pleteš. Demokracie nefunguje pokud je volič špatně informován o úspěších/neúspěších vlády. Za komunistů to bylo řešeno cenzurou a uzavřením hranic a nyní to dělají politici skrz media a lhaní. Dehonestací konkurenčních novinářů a dalších kontrolních mechanismů jako je ČSÚ. A zrovna Svobodní sice plácají něco o liberalizaci, ale jsou to takový blbci, že to nedomýšlí. Člověk co napíše, že vlaky kolem Prahy jsou přecpané kvůli ekologické loby a že se nestaví silnice si zaslouží kopnout do hlav

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Me2di) (22.11.2019 6:31) reagovat
Je to obyčejnej čurák

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (DonNight) (21.11.2019 22:18) reagovat
kasparek: Copak kdyby lidi věděli, co pro ně bude představovat ekonomická liberalizace, tak by Svobodní měli i víc než 2 procenta, ale vysvětlit to je výrazně složitější, než přidat dvě stovky důchodcům, zvednout minimální mzdu a po mě potopa... A to chápe mladej Klaus a jede teda na "populismu". No vlastně proč ne, jestli vedle "populistických" témat jednou prosadí i liberizaci ekonomiky a svobodu jednotlivce, tak za mě OK.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (,,) (21.11.2019 21:38) reagovat
Problémem je demokracie. To, že jedni vybírají vládu druhým, je průser. To, proti čemu demonstruje např. Milion chvilek, je demokracie. To, že vládne nejlepší manipulátor, je demokracie. Demokracie je hra, v níž je populismus jednou z možných strategií. Bohužel je to hra na reálných skutečných lidech, a to je ten průser. Až si tohle přiznáme, můžeme se bavit dál.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (kasparek) (21.11.2019 20:40) reagovat
má pravdu. Bohužel. V jeho Trikolóře je dost lidí, kteří odešli ze Svobodných. Tam byly (a jsou) mnohé velmi rozumné návrhy, udržovala se ideologická čistota ekonomické liberalizace, svobody občana apod. Jenomže občané toto nechtějí, jak mnozí níže sami deklarovali. Svobodní se tak potácí kolem 1-2%. Otázka: je morálně správné, udržet si formální čistotu názorů, nebýt zvolen a tím pádem dále "de facto" podporovat skutečné populisty (levici a babišovce) a nebo přijmout pravidla hry a zúčastnit se?

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Anjinsan) (21.11.2019 18:45) reagovat
456 - To nevylučuje to co jsem psal. Problém spíš je, že zadlužování zabrání nést následky těm, kdo to způsobili. Odložením splátek na příliš vzdálenou budoucnost se přerušila zpětná vazba. Ten kdo udělá chybu se nepoučí na vlastní kůži a tudíž nekoriguje svoje jednání. Ale k tomu co píšeš - i tak je lepší, když mají hlasovací právo všichni. Pokud bys chtěl zbavit volebního práva všechny ty "co nevím co je pro ně dobré" příjde zase diktatura. Představa, že hlasují jen ti moudří, je utopie...

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (456) (21.11.2019 17:16) reagovat
Anjinsan: problém je že z dlouhodobého hlediska někdy neví ani většina voličů co je pro ně dobre (teď mluvím velmi obecně, tak mě nechytej za slovo) a jsou schopní zvolit člověka který do rozpočtu udělá takovouto sekyru že to pak cálují další vlády

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Anjinsan) (21.11.2019 16:44) reagovat
Koukám, že tu převažují samí nadlidé, kteří vědí lépe než lidi, co je dobré. Pokud (nebo "dokud") platí všeobecné hlasovací právo, má každý hlas tejnou váhu a každý volič má právo svoji volbou prosazovat svoje přání. Pokud ve státě převažují hlupáci, je hloupý i stát. Radši budu žít ve státě svobodných hlupáků, než aby mi "elita" přikazovala a zakazovala navždy. Koneckonců, hranice jsou otevřené...

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Amos) (21.11.2019 15:45) reagovat
To to jako někdo típnul dvě minuty po postu a pak čekal přes rok než to dal sem?

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (456) (21.11.2019 15:44) reagovat
Pokud by politici dělali jen to co si "lidi přeji" tak by to v převážné v ekonomice znamenalo katastrofu, už tak se žádná vláda nedokáže odhodlat k nějaké reformě důchodového systému který už je zastaralý, takže nezbývá než doufat že jako alternativu zavedou alespoň eutanazii až generace co má dnes 35+ zjistí že na důchody nejsou prachy tak ať nemusí žít ještě pár desítek let v bídě

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Dr.Str.R (21.11.2019 15:01) reagovat
No, kdyby politici nemanipulovali s daněmi, nepřidávali zákony a řešili jen havárky plus nějakou výstavbu, tak by se podnikalo jedna radost. Problém je v tom, že každých osm let je tu revoluce v důchodech, zdravotnictví apod. s tím, že to další vláda zruší. Přitom by fakt stačilo neměnit směr, pokračovat v nastavené linii a ladit systém.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Hnidopich original) (21.11.2019 15:00) reagovat
Jen pro poradek. Oznacovani se netyka jen "populistu", ale take "rasistu", "extremistu" (samozrejme pravicovych) a "*-fobu".

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Hnidopich original) (21.11.2019 14:57) reagovat
Vzhledem k tomu, ze je zvykem dnes za populistu oznacovat kazdeho, kdo se vyjadri proti "jedine medialni pravde", je tato debata ani ne tak akademicka, jako zcela zbytecna. BTW Horny: :edacos by melo i jednodussi (nerikam jednoduche !) reseni, ale to by se jistym skupinam nelibilo. A nemam na mysli zadne nasilim aby bylo jasno.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (stroppyR (21.11.2019 14:50) reagovat
dalo by sa oponovat ze v zastupitelskej demokracii by mali byt ludom predlozene rozne programy z ktorych by si nasledne mali ludia vyberat, na druhej strane populizmus je opacny postup: predkladanie ludom takych programov na zaklade toho co vieme ze sa im najviac paci

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Horny_je_buh) (21.11.2019 14:48) reagovat
Populismus neni princip demokracie. To si Vasik zase neco plete. Populismus je slibovat jednoducha reseni na komplexni otazky, aniz by byla nejaka rozumna sance na provedeni takoveho reseni tak, jak bylo prezentovano.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Lumpenkavárník) (21.11.2019 14:47) reagovat
Je to tak jak Ondrej77 píše. Pokud člověk očekává nějaký pokrok a chce stačit okolním státům, tak nemůže mít populistu. Populistovi voliči totiž chtějí stále sedět na prdeli, nemít žádné změny, hnít a brblat jak za vše špatné a může někdo jiný. Pak po delší době populista začne vrhat vinu za zastavení ekonomiky na okolní státy, společenství, menšiny a nebo na cokoliv o čem jeho voliči nemají ani páru.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Ondrej77) (21.11.2019 14:22) reagovat
v SK mam uz 12 rokov fica. analytici uz davnejsie povedali, ze jeho volici mu odpustia aj kefovanie malych deti. dovodom je, ze dlhodobo robi len to, co maju radi jeho volici - je verejne zname, ze si pred kazdym rozhodnutim robi prieskum verejnej mienky, aby vedel, ktory kabat obliect. vysledkom je, ze neurobi(l)...nic. nasa lavicova vlada nie je socialna ani omylom, pretoze prilis socializmu je nepopularne. a reformy v ziadnej oblasti sa 12 rokov takistko neudiali. pretoze by to bolo nepopularne.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (heheR (21.11.2019 14:08) reagovat
jo vole Zorbixx to trefil na hlaciku

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Zorbixx) (21.11.2019 14:05) reagovat
Máš hlásat názory, který ti přijdou principiálně správný a ne ty, který ti jen zajistěj nejvíc hlasů a potažmo největší státní příspěvek. Kriple.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Zorbixx) (21.11.2019 14:04) reagovat
Přesně tak, slibovat i neproveditelný a rozdat všechny prachy. Hlavně, když stádo jásá.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Taky Jeden) (21.11.2019 14:01) reagovat
Dnešní svět je komplikovaný - to jako fakt napsal? Pokud ano, pak je to síla. Pokud ne, je to slabota.

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (Mas) (21.11.2019 14:00) reagovat
Populárové, byli během římské Republiky v podstatě předchůdci levičáků a socialistů, prosazovali (v různých fázích republiky samozřejmě) větší zdanění bohatých, odpouštění dluhů nemajetným, a bojovali proti konzervativcům, optimanům

Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' Obrázek 'Kdyz vypijes lektvar pravdy' (OldisR (21.11.2019 13:56) reagovat
Populismus je když plníš přání svých voličů. Když děláš cokoliv proti svým voličům je to totalita. Vyber si.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...