| Webhosting | Portrétní focení | Stavební rozpočty | Domény | Tesla se slevou | Mailhosting Business |
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explo (Colombo) (9.9.2010 18:15) ⇥ |
↻ |
|
Jestli něco chceš sdílet, kopírovat či co, tak samozřejmě šutr je to nejhorší médium. Přirozeně, jen blbec by začal rozvíjet tyhle představy. Ale když chceš, aby ti něco vydrželo, tak to buď musíš naustále množit (zavést informaci do živého systému) nebo udělat co nejtrvanlivější (šutr...) |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (fake) (9.9.2010 16:52) ⇥ |
↻ |
|
Colombo: to je bezva pro OSU a podobne fasisticke organizace ... nakladak ti dopravi film na zulove desce co bude mit aspon 0.5t, sousedovi to nepujcis jinak nez rudlem a ve 3 lidech, kdyz budes stahovat z internetu kazdy tu zbijecku uslysi(takze zapomen ze v noci, kdyz jsou rychle linky) a muze te rovnou prasknout... CT nebude vysilat, protoze by potrebovala letistni plochu na uskladneni ... Takova krasna budoucnost s multimedialnima fasistama, verim, ze jednou prijde den, kdy budou takovy k*rvy viset, nebo je ukamenuji, protoze kulka je draha... a za mirny poplatek 1eurocentu si budes moct hodit. Nemam nic proti soukromemu vlastnictvi(i kdyz je z pocatku postaveno, tohle uzemi a zlato je moje a tvoji rodinu jsem po meci vyzabijel a preslici znasilnil a zabil, nebo zabil a znasilnil)... ale co je moc to je moc. Prece to soudruzi multimedialni nemaji konkurenci, neplati za ochranu svych del(technik musi) dostava dotace o statu na prumerne dila, ktere uz nemaji nic spolecneho s mistni spolecnosti ... |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear e (KvakMekRampa) RP (9.9.2010 16:39) ⇥ |
↻ |
Může, ale poze pokud byl pořízen kvalitní technikou na kvalitní materiál a správně skladován... což bývá velmi často problém |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explo (Woyta) (9.9.2010 16:25) ⇥ |
↻ |
|
Je zajimave jak nekteri odsoudili ne tak dlouho "zastaralou" analogovou techniku. Vemme si filmy a serialy z 90 let. za 10 let tady budou televize s rozlisenim 4096xmoc. Vezmu fimovej pas a naskenuju ho v potrebnem rozliseni. Vysledek bude vypadat mnohem lepe nez upscalovany obsah ktery se dnes nataci digitalne ve "vysokem" rozliseni 1080P. A to nemluvim o moznosti scan digitalne vycistit. I zaznam z 50tych let muze vypadat nez dnesni Full HD. |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (MSA2) (9.9.2010 15:18) ⇥ |
↻ |
| zLOST: úplně s Tebou souhlasím, velké rozlišení nemusí nutně znamenat velkou kvalitu. Bohužel výrobci dodávají na trh to, co lidé chtějí a co si koupí - a pro většinu lidí je 12Mpx foťák s 15x zoomem za 9.990,- Kč bezva věc... Nikdo z nich se neptá, ČÍM se těch 12 milionů bodů snímá... Podle mně je to obrovská škoda pro vývoj, kdyby byli výrobci více pod tlakem... i když... tohle je zase asi opačný extrém: [digimanie.cz] | |
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explo (Wondrej) RP (9.9.2010 15:17) ⇥ |
↻ |
| einstein řerkl: "když něco neumíš vysvětlit jednoduše, tak tomu dostatečně nerozumíš" | |
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (bacman) RP (9.9.2010 14:57) ⇥ |
↻ |
|
Pánové, ač nejsem expert přes fotografie, srovnávat vady analogového a digitálního signálu je nesmysl. Každý má své specifika. Obecně pro jakoukoliv diskretizaci signálu je nutné dodržet vzorkovací teorém, tedy je nutné signál/fotku/cokoliv prohnat dolní propustí, aby nedocházelo k aliasingu, tím samozřejmě ztratíme část informace. |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (Colombo) (9.9.2010 14:54) ⇥ |
↻ |
| Jestli ti jde o zachování informace, v tom případě bude nejlepší tesat do kamene. Žula, nebo něco podobného. Pořádný masivní žulový blok, aby ho pro jistotu nemohl nikdo jen tak odtáhnout. | |
| re: re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (zLOST) (9.9.2010 14:41) ⇥ |
↻ |
mozna jen kazdej mluvime trosku o necem jinym mne jde o to, ze ani zaznamovy medium s vysokym rozlisenim ti nenapravi co se podela na trase mezi scenou a samotnym mediem. takze se nehadam o tom co vydrzi dyl, jestli film, cdcko, dvd, dernej stitek, kamenna desticka nebo nase pametovy bunky, ale o tom, ze u rozmazanyho filmu je uplne jedno jestli je FullHD nebo 640x480. porad to bude rozmazany. |
|
| re: re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (fake) (9.9.2010 14:25) ⇥ |
↻ |
|
zLOST> psal jsi, ze je naprd (fleky atd...) ja vyslovil nesouhlas, protoze ma sve nesporne vyhody -> zivotnost, vysokou kvalitu, a lepsi je zaznam, ze ktereho mas po 50 letech sice fleky, ale to podstatne tam je ... vylesteny iPOD at krasna krabicka je ti vis na co ... za nas to bylo auto a rikalo se mu kundolap, dnes se tomu rika image Na zbytek reagovali jini ... zatim relevatne, nema smysl to opakovat ... |
|
| re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (JirkaCV) RP (9.9.2010 12:35) ⇥ |
↻ |
| Optika se na rozdíl od záznamový technologie moc nezměnila. Takže (když mluvím o fotografii) můj starý objektiv Yashica 52/1,4 kreslí pořád stejně dobře jako objektivy nové. Kamery moc neznám. | |
| re: re: videjnik: Nuclear explosion (pavlik) RP (9.9.2010 12:27) ⇥ |
↻ |
| "...neni problem ze stareho filmu dneska udelat FullHD." - za předpokladu, že je záznam dostatečně ostrý, jinak je to jako interpolovat nízký rozlišení na FullHD. | |
| re: videjnik: Nuclear explosion (santa) RP (9.9.2010 12:11) ⇥ |
↻ |
|
> Tusi nekdo, co jsou takove svisle klikate cary smerujici od zeme k nebi (kousek od exploze)? Podobne > utvary se vyskytuji temer na kazdych zaberech slabsich jadernych vybuchu. Jsou to kourove stopy za raketami umyslne odpalenymi tesne pred vybuchem. Slouzi to ke zkoumani tlakove vlny v ruzne vysce, podle toho jak se ta cara zdeformuje se da urcit kde je tlakova vlna nejsilnejsi. z wiki: Not related to the explosion itself, often there are smoke trails seen in photographs of nuclear explosions. These are formed from sounding rockets emitting smoke launched before detonation. The smoke trails are used to determine the position of the shockwave, which is invisible, in the milliseconds after detonation through the refraction of light, which causes an optical break in the smoke trails as the shockwave passes. Jinak pro ty odborniky na analogovy/digitalni zaznam. Analog ma hlavne tu vyhodu, ze ma dost vysoke rozliseni, aby se dal po x letech zdigitalizovat v rozliseni ktere frci v te dobe. Dokud se nedostaneme na velikost zrn ve filmu, da se tam rozliseni zvysovat, staci to nascanovat v dostatecnym rozliseni. Pokud se nepletu, bezny 35mm film se da nascanovat asi do 2K (2048 pixelu vertikalne), takze neni problem ze stareho filmu dneska udelat FullHD... EDIT: santa - 09.09.2010 12:12:22 |
|
| re: re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (zLOST) (9.9.2010 12:09) ⇥ |
↻ |
| tady se nekdo bavil o bezpecnym ulozeni zaznamu/jakychkoliv dat? z kvalitne ulozenyho mizernyho zaznamu proste neudelas kvalitnich 1920x1024 (nebo kolik to je) ani kdyz by ses na usi stavel. takze fakt, ze analogovej film ma uzasny rozliseni, ti k nicemu neni, kdyz to zelezo, kterym se danej zaznam porizoval, stoji za pendrek (vztazeno k aktualnim technologiim) | |
| re: re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (fake) (9.9.2010 11:13) ⇥ |
↻ |
|
zLOST> Ty znas nejake digitalni medium na ktere bezpecne ulozis na 50let ve vysoke kvalite bez ztraty detailu(ztratova komprese) pri rozumne velikosti zaznamu a za 50 let tam budou jen fleky a jinak zaznam neposkozeny? Ja teda ne, pasky tak spolehlive nejsou a CDR technologie a DVD se musi kontrolovat a vyhazuje se ... |
|
| re: re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (zLOST) (9.9.2010 10:51) ⇥ |
↻ |
| k cemu je vysoky rozliseni analogovyho zaznamu, kdyz samotnej ten 50 let starej zaznam stoji za prd? ve finale z toho budou porad stejny rozmazany fleky, akorat v HD.. | |
| re: re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (JirkaCV) RP (9.9.2010 10:41) ⇥ |
↻ |
Nojo, no. To co bylo dřív standard, dneska se tomu říká Super hyper HD Plus . Fotka 10x15 z mý třicet let starý zrcadlovky na kinofil ISO 100 s teoretickým rozlišením okolo 20MPx taky vypadá líp jak z dnešního digitálu. |
|
| re: re: re: videjnik: Nuclear explosion (Roumen) R (9.9.2010 10:26) ⇥ |
↻ |
| Vyhody filmovyho pasu... | |
| re: re: videjnik: Nuclear explosion (P.) RP (9.9.2010 10:10) ⇥ |
↻ |
heheh .. taky jsem na to hleděl .. todle bylo snad první vidko, co jsem na pc měl .. v rozlišení snad 20 na 30 |
|
| re: videjnik: Nuclear explosion (jenda^^) RP (9.9.2010 9:59) ⇥ |
↻ |
A vidíte to? Už tenkrát měli HD Vždycky mě fascinuje, jakou to má sílu... |
|
| re: re: videjnik: Nuclear explosion (JirkaCV) RP (9.9.2010 9:37) ⇥ |
↻ |
|
Obávám se, že se hlavice kompletně vypařila 0,0000... sekundy po výbuchu. Možná vyvržený materiál z okolí, který pak padá zpátky k zemi. Možná v tom bude hrát i roli silná ionizace vzduchu, kdoví co to dělá ... |
|
| re: videjnik: Nuclear explosion (holion) RP (9.9.2010 9:25) ⇥ |
↻ |
| Střepiny hlavice? | |
| videjnik: Nuclear explosion (vvolis) RP (9.9.2010 9:13) ⇥ |
↻ |
|
Tusi nekdo, co jsou takove svisle klikate cary smerujici od zeme k nebi (kousek od exploze)? Podobne utvary se vyskytuji temer na kazdych zaberech slabsich jadernych vybuchu. EDIT: vvolis - 09.09.2010 9:14:03 |
|